Lūdzu, nepārtrauc citus! Bet, ja esi spiests, dari to pieklājīgi!

Irma Kalnina
Posted

Pastāstīšu, ko piedzīvoju kādā vakarā. Man bija darījumu vakariņas ar draugu pāri – cilvēkiem, kurus jau ilgi pazīstu. Mēs dzīvi sarunājāmies, kad pie mūsu galdiņa pienāca kāda paziņa. Bija noprotams, ka viņai ir ilgas un ciešas attiecības ar maniem draugiem, bet es esmu tikai pazīstams cilvēks. Pienākusī sieviete pārtrauca mūsu sarunu, pat nesasveicinājusies ar mani, piesavinājās manu sarunbiedru uzmanību, un mūsu saruna pārtrūka. Visu laiku viņa stāvēja pie mūsu galdiņa (brīvas vietas, lai apsēstos, nebija), likdama manai draudzenei pagriezt man muguru, bet draugs pagriezās pret cilvēku, kas sēdēja blakus viņam. Situācija skaidra, vai ne?

Bieži vien cilvēku prātu iegrožo sašaurināta domāšana, kas vērsta uz tūlītēji veicamu, egoistisku uzdevumu – Es tagad sarunāšos. Viņi pat neapjauš, ka ir kādu pārtraukuši vai ka viņiem nāktos iekļaut sarunā cilvēku, kuru nupat ir no tās izslēguši. Gadījumā, ko aprakstīju, atbilstošākais būtu piecelties no galda un runāties visiem kopā. Nav izredžu uz veiklu komunikāciju situācijā, kad trīs cilvēki sēž un viens stāv kājās. Vēl vairāk – šajā gadījumā arī draugu pārim būtu bijis jāizrāda kaut neliela pieklājība…

Nerakstīts likums: izvairies pārtraukt citus augstumā, kas pārsniedz 20 metrus virs zemes.

Padomi situācijās, kad vēlies kādu pārtraukt

Patiesībā es nekad neesmu pieredzējusi gadījumu, ar kuru sāku šo rakstu, kā arī dzirdējusi par tādu. Labi, ka tā!

Irmas Kalniņas konsultācija sāk 2016. gadu ar spirgtu iedvesmu un izaicinājumiem piepildītu jaunu mērķi – rakstīt pirmo blogu Latvijā par etiķeti! Es turpināšu to, ko iesāku darīt šeit vairāk nekā pirms 16 gadiem – runāt, rakstīt, mācīt un konsultēt par etiķetes jautājumiem. Man tas nozīmē daudz vairāk nekā darbu vai profesiju – es ar to dzīvoju un nodarbojos katru dienu. Esmu nolēmusi rakstīt šo blogu neformāli, ar jokiem un piemēriem no reāliem dzīves notikumiem. Es vēlos dalīties savā pieredzē, novērojumos un viedokļos ne tikai šī bloga rakstos, bet arī Facebook ierakstos. Un par visu vairāk es vēlos palīdzēt tiem, kuri labprāt gūtu iespējami daudz no ikdienas attiecībām ar draugiem, tuviniekiem, kolēģiem un klientiem.
Uzziniet vēl ar Irmas Kalniņas Konsultāciju!

Bloga raksti